01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Hubové rizoto s baby špenátom 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Hubové rizoto s baby špenátom

34
Milujem taliansku kuchyňu. Je jednoduchá a predsa tak úžasná.
Mojou inšpiráciou pri varení talianskych jedál je Emanuele Ridi a jeho kuchárska šou S Italem v kuchyni. Jeho taliansky prízvuk a nejaké tie skomoleniny dávajú tomuto programu šmrnc. Pri sledovaní tohto programu človek ani nepotrebuje pero a zápisník, pretože tie recepty sú tak jednoduché, že si ich ľahko zapamätá aj dieťa. Vždy s úžasom sledujem ako Emanuele dokáže z troch - štyroch surovín vykúzliť nejakú dobrotu. Práve v jeho šou som prvýkrát videla ako má vyzeraťpravé rizoto resp. risotto, že to nie je len  ryža s mrazenou zeleninou naaranžovaná na tanieri do troch kopčekov, ale je to jednoliata hmota so skvelými chuťami.
Príprava risotta je jednoduchá, avšak trochu časovo náročnejšia. Nie preto, že by sa dlho varilo, ale preto, že treba pri ňom po celú dobu stáť a miešať ho. Ale stojí to zato!

 

Na krémové risotto budeme potrebovať:

olivový olej
2 strúčiky cesnaku
šampióny (aj obyčajné aj krémové)
kuriatka
čerstvý baby špenát
hrnček ryže (najlepšie nejaká talianska, ktoré je určená na risotto, ja som však takúto nemala)
pohár bieleho vína
cca liter zeleninového vývaru
nastrúhaný parmezán (asi hrsť)
soľ
maslo

Postup:

V hrnci si rozpálime olivový olej a pridáme pretlačený cesnak. Hneď ako nám cesnak zavonia pridáme očistené a nakrájané huby. Huby popražime a pridáme ryžu, ktorú takisto nakrátko osmahneme. Huby a ryžu zalejeme vínom a necháme ho vyvariť. Po celý čas to však miešame, aby sa nám to neprichytilo. Prilejeme zopár naberačiek zeleninového vývaru, ale neprikrývame, iba stále miešame. Keď sa časť tekutiny odparí opäť prilejeme vývar a miešame. Takto to robíme dovtedy kým ryža nie je al dente (na skus) a nevytvorila sa nám, ako Emanuele hovorí, crema (taká krémová konzistencia). Pridáme umytý baby špenát a necháme ho spariť (trvá to fakt chvíľočku), nakoniec pridáme nastrúhaný parmezán a kúsok masla na zjemnenie. Podľa chuti osolíme.

                                    Prajem dobrú chuť!

Menovky: , , ,

35 36 37 38