01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Pečené zemiačky plnené bryndzou 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Pečené zemiačky plnené bryndzou

34
Neustále hľadáme nové a nové recepty, chceme jesť exotické jedlá a pritom zabúdame aký poklad máme doma - tu na Slovensku. Bryndza a zemiaky sú neskutočná kombinácia. Je to klasika, ktorá sa asi nikdy nestane "ošúchanou".

 
                                                                      Ingrediencie:
zemiaky
bryndza
slnečnicový olej alebo bravčová masť
rasca
mletá paprika
cibuľa
soľ
mleté čierne korenie
jarná cibuľka
kyslá smotana


Postup prípravy:

Zemiaky uvaríme vcelku, v šupke, v osolenej vode do mäkka, zlejeme vodu a a necháme ich trochu vychladnúť. Medzitým si očistíme a nakrájame cibuľu na drobno a opražíme ju do zlatista na slnečnicovom olejí alebo masti (je to na vás, ale chutnejšie je to na masti, je to také ľudové :)) a pridáme kopcovitú lyžičku mletej papriky (rýchlo premiešať a dať pozor aby sa nespálila) a odstavíme. Zemiaky prekrojíme po dĺžke na polovicu a stred vydlabeme lyžičkou. Zmiešame to s bryndzou, rascou, pripravenou cibuľkou, osolíme a okoreníme. Vzniknuté zemiakové "lodičky" naplníme touto zmesou, rozložíme na plech potretý olejom alebo masťou a dáme zapiecť do vopred vyhriatej rúry na 180 °C. Pečieme kým sa nám na vrchu nespraví zlatá kôrka. Pri podávaní ozdobíme nakrájanou jarnou cibuľkou a kyslou smotanou.

                                                         Prajem dobrú chuť

Menovky: , ,

35 36 37 38