01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Mini bábovky s prekvapením 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Mini bábovky s prekvapením

34
Ide o klasický recept na bábovku s menšími zmenami. Najväčší rozdiel je v tom, že v týchto mini bábovkách sa skrýva malé prekvapenie :)Na cesto na mini bábovky budeme potrebovať:

200 g trstinového cukru
5 vajec
2 dl slnečnicového oleja
1 dl špaldového mlieka (môžete použiť akékoľvek rastlinné mlieko alebo aj kravské)
200 g pšeničnej celozrnnej múky
štipka soli

Postup prípravy:

Najprv si oddelíme žĺtka od bielok. Žĺtka dobre vymiešame s olejom a cukrom. Potom k nim pridáme štipku soli, múku, mlieko a opäť dobre vymiešame. Následne si vyšľaháme tuhý sneh z bielkov, ktorý opatrne primiešame k cestu.

Na prekvapenie ukryté v mini bábovkách budeme potrebovať:

100 g horkej čokolády (alebo čokolády na varenie)
cca 0,5 dl špaldového mlieka (alebo akékoľvek iné)
2 čajové lyžičky trstinového cukru (každý nech si to osladí podľa svojej chuti)
malý kúsok masla

Ako si pripravíme prekvapenie:

Do hrnca si nalámeme čokoládu, pridáme mlieko, cukor a na miernom plameni s občasným miešaním nám vznikne tekutá čokoláda (nesmie byť príliš riedka). Na záver pridáme maslo, počkáme kým sa roztopí, odstavíme a dáme schladiť.

Formu si vymastíme maslom a vysypeme stúhankou (ja mám takú na šešť mini báboviek, v podstate môžete použiť akúkoľvek, napríklad plech na muffiny či malé zapekacie misky). Do polovice si nalejeme pripravené cesto a lyžicou pridáme naše prekvapenie (rovnomerne rozdeľte do všetkých misiek).


Doplníme cesto po okraj a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 °C asi na 20 minút, kým nie sú bábovky upečené a cesto a nám nelepí na špáradlo. Po vytiahnutí z rúry ich necháme chvíľu odpočinúť vo forme a následne vyklopíme. Prerežeme a môžme sa tešiť z nášho úspechu.Menovky: ,

35 36 37 38