01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Polievka z červenej šošovice s kari 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Polievka z červenej šošovice s kari

34
Milujem polievky! Obed bez teplej polievky nie je obedom. Keď máme doma chuť na rýchlu a dobrú polievku vždy siahnem po červenej šošovici. Je rýchlo uvarená a chutná. Táto polievka sa dá robiť na mnoho spôsobov, no mne najviac chutí s kari a paradajkami.
Ak náhodou nemáte červenú šošovicu doma, tak rýchlo bežte do obchodu a kúpte si tento poklad do zásoby, lebo ak ju raz ochutnáte budete ju chcieť variť stále. :)
Ingrediencie:

2 hrnčeky červenej šošovice
2 konzervy lúpaných a krájaných paradajok
1 cibuľa
3 strúčiky cesnaku
5-6 litrov vody
pikantné kari korenie
soľ
čerstvo namletý peper
olivový olejPostup:

V hrnci zohrejeme olivový olej a pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a opražíme ju do sklovita. Cesnak ošúpeme a nakrájame na plátky, pridáme k cibuli a krátko osmahneme. K cibuli a cesnaku prisypeme lyžičku kari korenia, počkáme kým korenie rozvonia a prisypeme červenú šošovicu, ktorú pražíme asi tak minútu. Osmaženú šošovicu zalejeme vodou a privedieme k varu. Varíme pokiaľ šošovica nezmäkne (asi 15 minút), keď je šošovica uvarená pridáme paradajky z konzervy a varíme asi 10 minút, osolíme podľa chuti a opepríme. Polievku odstavíme z ohňa a rozmixujeme ponorným mixérom.


                                                                                    A môžeme si pochutnávať :)


Menovky: , , , , ,

35 36 37 38