01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Jeseň je tu! 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Jeseň je tu!

34


Mnoho ľudí nemá rado jeseň. A ani sa im nečudujem. Je sychravé premenlivé počasie, človek nevie ako sa má obliecť. Ráno je zima a poobede keď svieti slnko je zas teplo. Keď si vezmeme so sebou dáždnik tak neprší a keď si ho nevezmeme chytí nás lejak. Taká je jeseň.

No ja napriek všetkým nástrahám jesene nemôžem na ňu povedať ani jedno krivé slovko. Prečo? Lebo je to obdobie možností. Trhy sú prepchaté čerstvými surovinami, ktoré čakajú kto si ich konečne odnesie domov a pripraví z nich nejakú dobrotu. Jesenné ovocie či zelenina je výzva vymyslieť niečo nové alebo uvariť ošúchané recepty, ktoré nám pripomínajú detstvo a sladký domov :). 
Jeseň je obdobie kedy nám Matka Príroda dáva možnosť zásobiť sa vitamínmi na nadchádzajúcu zimu, tak prečo to nevyužiť? Tekvice, kapusta, mrkva, pór, zemiaky, baklažány, karfiol, kel, jablká, hrušky.... Človeku sa zbiehajú slinky keď na toľké množstvo dobrej zeleniny a ovocia pomyslí. Dala som si záväzok, že plody  jesene zúžitkujem na maximum a budem skúšať rôzne recepty na hlavné chody, koláče, hrejivé nápoje či dezerty pripomínajúce leto. Takže môžete sa tešiť na recepty bohatej chuti a hlavne plné vitamínov, na rôzne inovácie či zabehnuté tradície. Na vytvorenie predstavy čo vás čaká je tu malá ochutnávka: hráškové polievky na pripomenutie leta, jednoduchá pórová polievka, kačacie hody, knedle s rôznymi receptúrami, tekvicový ošiaľ, nátierky od výmyslu sveta a možno aj moja vysnená pečeňová paštéta. Viac neprezradím. Sledujte môj blog aj naďalej a hlavne želám v zdraví prežitú (zatiaľ) slnečnú jeseň.

P.S. Nezabudnite sledovať môj blog aj na FB stránke Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa
35 36 37 38