01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Kukuricové lievance s jogurtovým dresingom 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Kukuricové lievance s jogurtovým dresingom

34
Tento jednoduchý recept si určite hneď obľúbite a stane sa stálicou vo vašej kuchyni, tak ako v našej :).


Tento recept mám z kuchárskej šou boha (áno, pre mňa je boh) Gordona Ramsayho. Vždy som si myslela, že Gordon varí jedlá vhodné iba do reštaurácií, no vo svojej šou Gordon Ramsay's Ultimate Cookery Course ma presvedčil o opaku. V tomto programe sa snaží naučiť variť každého začiatočníka, no jeho recepty určite inšpirujú aj skúsenejších kuchárov. Tu je jeden z nich. (Gordon pridával koriandrovú vňať aj do lievancov aj dresingu, lenže keďže ju nemám neuvádzam ju v recepte, ale ak ju máte určite ju použite)


Na kukuricové lievance potrebujeme (v podstate je na vás koľko si toho spravíte, ja uvádzam pre moju bežnú dávku, aj to iba množstvo mlieka, pretože všetko závisí od múky, v podstate platí, že cesto musí byť trochu hustejšie ako palacinkové a podiel kukurice a cibuľky by mal byť približne rovnaký ako cesta):

300 ml mlieka (približne)
hladkú múku
prášok do pečiva
1 vajce
sterilizovaná kukurica (konzerva 400 ml)
jarná cibuľka
lyžica slnečnicového oleja
čili paprička (podľa chuti, nemusí byť ak nemáte radi pikantné)
soľ
mleté čierne korenie

Do misky si nalejeme mlieko, pridáme vajce a dobre rozmiešame. Prisypávame múku kým sa nám nevytvorí hustejšie palacinkové cesto, vsypeme jeden prášok do pečiva a pridáme lyžicu oleja, osolíme a okoreníme podľa chuti a zmiešame. Kukuricu si scedíme, vysypeme ju do pripraveného cesta, pridáme nahrubo nakrájanú jarnú cibuľku a nadrobno nakrájané čili papričky. Všetko spolu premiešame.
Na panvici si zohrejem trocha oleja (na miernom plameni) a polievkovou lyžicou kladieme hmotu na panvicu. Na miernom plameni smažíme z oboch strán do zlatista, vyberieme a uložíme na papierovú kuchynskú utierku, aby odsalo prebytočný tuk (nie je potrebné pridávať veľké množstvo oleja ak máte panvicu s nepriľnavým dnom).

Pripravíme si jogurtový dresing:

200 ml hustého bieleho jogurtu
lyžica citrónovej šťavy
soľ
čierne mleté korenie
nakrájaná čili paprička

Usmažené placky (lievance) podávame s jogurtovým dresingom a nakrájanou zelenou cibuľkou.

                                                                       Prajem dobrú chuť!Menovky: ,

35 36 37 38