01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Grilovaná polenta so sušenými paradajkami, pórom a volským okom 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Grilovaná polenta so sušenými paradajkami, pórom a volským okom

34


Ingrediencie:
 
250 g polenty (instantná vám ušetrí čas)
150 g sušených paradajok
olivový olej
kúsok masla
soľ
mleté čierne korenie
1 veľký pór (aj zelená časť)
2 lyžice sójovej omáčky
cca 1 cm zázvoru
3 strúčiky cesnaku
vajcia (podľa počtu osôb)
tenké plátky slaninky (nemusí byť)

Postup:

Instantnú polentu si uvaríme podľa návodu na obale (ak nemáte instatnú, ale klasickú polentu tak návod nájdete tu,), ale ak by náhodou nebol návod na obale tak postup je nasledovný. Do hrnca si dáme variť 1,2 l vody, keď začne vrieť tak postupne prisypeme 250 g instantnej polenty. Plameň zoslabíme, po celý čas miešame. Instatná polenta je hotová za 3 minúty. Do uvarenej polenty pridáme nakrájané sušené paradajky (aj trošku oleja z nich), trochu olivového oleja, kúsok masla, osolíme a opepríme. Dobre premiešame a vylejeme do menšieho pekáča vystlaného papierom na pečenie. Necháme vychladnúť a stuhnúť (trvá to asi hodinku).
Cesnak si nakrájame na plátky, nastrúhame si zázvor a obe prísady hodíme na panvicu s rozohriatym olivovým olejom (panvicu majte na miernom ohni), pridáme nakrájaný pór, trošku zosilíme plameň a restujeme pokiaľ pór trocha nezmekne. Potom pridáme sójovú omáčku, v krátkosti prehrejeme a odstavíme.
Vychladnutú a stuhnutú polentu si nakrájame na kocky (alebo akýkoľvek iný tvar) a opečieme ju do zlatista z oboch strán na panvici s dvoma lyžicami olivového oleja.
Urobíme si volské oko, tak aby žĺtko bolo tekuté a opražíme si plátky slaninky.
Na tanier dáme polentu, na ňu pór, volské oko a slaninky. Ozdobíme pažítkou alebo žeruchou.

Prajem dobrú chuť!

Menovky: , ,

35 36 37 38