01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Hustá polievka zo zelenej šošovice 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Hustá polievka zo zelenej šošovice

34
Poznáte zelenú šošovicu? Je to ďalšia z radu zdravých strukovín. Šošovica vo všeobecnosti je bohatá na vlákninu, ktorá podporuje peristaltiku čriev. Je vysoko energetická, výživná a má málo tukov. Je bohatá na kyselinu listovú a železo. Práve pre tieto pozitívne vlastnosti by sme ju mali častejšie konzumovať.
Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie uvarte si túto skvelú, výživnú polievku. :)


Budeme potrebovať:

2 PL olivového oleja
1 cibuľa
4 strúčiky cesnaku (2 nadrobno nakrájané a 2 pretlačené)
1 ČL korenia Základná bylinná zmes s korením od Sonnentoru (ak nemáte stačí sladká paprika mletá)
1 PL kukuričnej múky
3,5 l zeleninového vývaru alebo vody
1/2 hrnčeka zelenej šošovice
4 stredné zemiaky
3 menšie mrkvy
1 veľký petržlen
1 konzerva lúpaných krájaných paradajok
čerstvá/mrazená/sušená petržlenová vňať
čerstvá/mrazená/sušená zelerová vňať
1 PL majoránky
soľ
mleté čierne korenie

Postup:

Do hrnca si nalejeme olivový olej, cibuľu si nadrobno nakrájame a restujeme ju do sklovita. Následne pridáme 2 strúčiky nadrobno nakrájaného cesnaku a hneď ako nám začne rozvoniavať pridáme 1 ČL bylinnej zmesi (prípadne papriky) a krátko restujeme. Keď nám začne korenie voňať zasypeme cibuľu a cesnak kukuričnou múkou a opekáme ju asi 3 minúty. Ak sa nám múka lepí na dno hrnca pridáme olivový olej. Následne pridáme vývar (prípadne vodu). Prikryjeme a počkáme kým nám nezačne vrieť. Medzitým si očistíme a nadrobno nakrájame zemiaky, mrkvu a petržlen.
Keď nám vývar začne vrieť pridáme prepláchnutú šošovicu, mrkvu a petržlen a varíme cca 20 minút alebo kým šošovica nie je uvarená do polomäkka. Keď je šošovica čiastočne uvarená pridáme zemiaky, paradajky a polievku osolíme a okoreníme. Nakoniec pridáme nadrobno nakrájanú petžlenovú a zelerovú vňať a varíme do zmäknutia zemiakov.
Keď je všetko uvarené, pridáme 2 strúčiky pretlačeného cesnaku a majoránku a ihneď odstavíme.


                                                                     Prajem dobrú chuť! :)

Menovky: , , , , , ,

35 36 37 38