01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Talianska šošovicová polievka 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Talianska šošovicová polievka

34
Milujem talianske jedlo. Kedysi som si myslela, že talianska kuchyňa sú len špagety a pizza, ale odkedy mám skvelú knihu The Italian Cookery Course, spoznávam jej nové vône a chute :).
Polievka Stufato di lenticchie, pomodori e spinaci je nesmierne sýta, stačí ak si k nej dáte kúsok domáceho chleba a máte z nej plnohodnotný chod.


Potrebujeme:

krabičku paradajkovej passaty (500 g)
250 g hnedej šošovice
4 strúčiky cesnaku
1 malú čili papričku
250 g čerstvého špenátu
1 strednú cibuľu
4 stopky zeleru
3 stredné mrkvy
2 väčšie zemiaky
olivový olej
soľ
mleté čierne korenie
1,7 l vody

Postup:

Najprv si dáme variť šošovicu. Keď je takmer mäkká osolíme ju a necháme uvariť domäkka. Scedíme.
Do hrnca si dáme olivový olej (cca 3 PL), na miernom plameni ho zohrejeme a pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu. Keď nám cibuľka zosklovatie pridáme 2 strúčiky nadrobno nakrájaného cesnaku a hneď ako nám začne rozvoniavať pridáme nakrájaný zeler, mrkvu a zemiaky nakrájané na kocky a zeleninu necháme restovať cca 5 minút. Prilejeme polovicu paradajkovej passaty, vodu a privedieme k varu. Keď nám polievka začne vrieť osolíme ju. Varíme kým zelenina nie je mäkká (trvá to dlhšie, kvôli passate lebo je kyslá, takže ani len nerozmýšľajte nad tým, že šošovicu budete variť v polievke, hrozí, že by sa vám neuvarila).
Keď je zelenina uvarená, dáme si do panvice olej (cca 3 PL), zohrejeme a pridáme nadrobno nakrájaný cesnak a čili. Hneď ako začnú rozvoniavať (dajte pozor aby sa vám nespálili) pridajte zvyšnú passatu a keď začne vrieť odstavte. Túto zmes prilejte k polievke, pridajte uvarenú šošovicu, vhoďte do nej čerstvé listy špenátu, počkajte kým sa sparia (trvá to asi minútu), okoreňte prípadne dosoľte a odstavte.

                                                       Prajem dobrú chuť! :)


Menovky: , , , , , ,

35 36 37 38