01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Gratinované zemiaky s brokolicou, šampiňónmi a jarnou cibuľkou 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Gratinované zemiaky s brokolicou, šampiňónmi a jarnou cibuľkou

34
Dlho som premýšľala ako nazvať tento recept. Zdá sa vám to zvláštne? Problém bol v tom, či to nazvať ako zapekaná zelenina či gratinované zemiaky. Stále mi v hlave vŕtalo, čo to vlastne to gratinovanie je a na koniec som sa dopátrala. Gratinovanie je rýchle zapečenie či už mäsa, cestovín alebo zemiakov, pri ktorom je použitá smotana, vajce a syr. V podstate ide už o konečnú úpravu tepelne spracovaného jedla.
A tak bez nejakej vedomosti čo to gratinovanie je, som spravila skutočné gratinované zemiaky. :)


Okrem toho, som sa naučila čo to gratinovanie je, som dnes aj využila suroviny, ktoré sa mi v chladničke povaľovali už dlhšiu dobu. Mám takú úchylku na akcie čo sa jedla týka. Niežeby som kupovala skazené jedlo po záruke, ale ak vidím brokolicu v akcii kúpim ju a behom týždňa spotrebujem. Alebo čo milujem najviac je taká bednička v Kauflande, kde sú syry od výmyslu sveta a o pár dní im končí zaruka a sú za polovičnú cenu. Takýmto spôsobom som spoznala toľko druhov syra, že sa až čudujem ako sme do teraz mohli "frčať" iba na eidame.

Malá rada: Ak si kúpite tvrdý syr typu parmezán, grana padano, provolone, pecorino či mäkkší, ako čedar a pod., doma ich vybaľte z fólie, pretože tá ich doslova dusí, a tak vám začne syr rýchlo plesnieť. Buď ich zabaľte do desiatového papiera, ale najlepšie je syr uchovávať voľne iba tak na tanieriku v chladničke. Takto vám vydrží aj mesiace. Samozrejme, v prípade, že sa na ňom objavia zelené bodky, vyhoďte ho!

Potrebujeme:

6 väčších nových zemiakov
2/3 brokolice
250 g šampiňónov
4 jarné cibuľky
250 ml šľahačkovej smotany
1 vajce
cca dve hrste syra provolone (môžete použiť aj iný syr napr. eidam)
1 strúčik cesnaku
soľ
mleté čierne korenie
sušený tymián (tak medzi prsty)
sušená majoránka (tak medzi prsty)
1 PL olivového oleja
kúsok masla
olej na vymazanie formy

Postup:

Zemiaky si dobre umyte (nové zemiaky nešúpte, staré áno) a nakrájajte na kolieska, ani nie veľmi hrubé ani nie veľmi tenké. Vložte do studenej vody a priveďte k varu. Osoľte a varte do mäkka. Zlejte a nechajte odkvapkať.
Šampiňóny očistite, nakrájajte na hrubšie plátky. Do väčšej panvice nalejte olivový olej, pridajte maslo a na miernom plameni zahrejte. Keď sa maslo rozpustí pridajte šampiňóny a plameň zvýšte na maximum. Pridajte tymián, soľ a mleté čierne korenie. Opekajte ich až kým nezískajú zlatistú farbu. Odstavte a pridajte lisovaný cesnak. Premiešajte. (pozor! tá vôňa je omamná).


V hrnci priveďte vodu k varu, osoľte a vhoďte na menšie časti (ružičky) rozobratú brokolicu. Keď znova začne vrieť, odstopujte tri minúty. Následne odstavte a rýchlo zlejte a schlaďte studenou vodou. Takto ostane pekne zelená.


Zapekaciu misu vymažte olejom alebo maslom. Na spodok poukladajte zemiaky, na ne 1/3 šampiňónov, 1/3 nakrájanej cibuľky a 1/3 brokolice.


 Takto to zopakujte ešte dvakrát.


Poslednú vrstvu musia tvoriť zemiaky.
Nakoniec do smotany pridajte vajce a jemne ho rozšľahajte. Okoreňte, dobre osoľte (skutočne si to pýta soľ) a pridajte majoránku.
Nalejte na zemiaky a bohato posypte strúhaným syrom.


Zapekajte vo vopred vyhriatej rúre pri 180 °C cca 25 minút kým syr nechytí peknú zlatavú farbu.


                                         Prajem dobrú chuť!

Menovky: , ,

35 36 37 38