01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Mrkvovo-karfiolová kari polievka 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Mrkvovo-karfiolová kari polievka

34
Táto polievka vás príjemne zahreje. Viem, že to momentálne nie je potrebné, keďže leto je už za dverami, ale doma sa ideme zabiť za curry, teda po slovensky kari.


Kuchári a foodbloggeri ma asi zabijú za použitie sušeného koriandra v tejto polievke, ale iný nemám. Takže ak máte čerstvý určite ho použite, ale pridajte ho až pred mixovaním polievky.

Potrebujeme:

6 menších mrkvičiek
1 karfiol
1 plechovku krájaných paradajok (400g)
1 plechovku kokosového mlieka (400 ml)
2 jarné cibuľky (biela časť)
3 strúčiky cesnaku
1 ČL pálivého kari korenia (používam od Sonnentoru)
2 štipky semienok čiernej cibule (kúpite napr. v Marks and Spencer)
1/4 ČL rímskej rasce
1 čili paprička
soľ
mleté čierne korenie
sušený alebo čerstvý koriander
olivový olej
maslo (ak neznášate laktózu nemusí byť)

na ozdobu:
kešu oriešky
zelená časť z jarných cibuliek
čili vločky
olivový olej

Postup:

Na miernom ohni si zohrejeme olivový olej v hrnci, pridáme kúsok masla a keď sa maslo roztopí pridáme na plátky nakrájanú jarnú cibuľku (bielu časť) a restujeme do zmäknutia. Pridáme 1 ČL kari korenia, semienka čiernej cibule, rímsku rascu. Korenie opekáme cca 3 minúty. Pridáme pretlačený cesnak, nakrájanú čili papričku a hneď ako nám zavonia cesnak pridáme na kolieska nakrájanú mrkvu. Mrkvu opekáme cca 3 minúty.
Následne pridáme na ružičky rozobratý karfiol (ak je väčší môžte ich prekrojiť na menšie kúsky) a dobre premiešame nech sa obalí v korení. Opekáme asi ďalšie 2 minúty. Prilejeme krájané paradajky. Tie opekáme iba chvíľku.
Všetko zalejeme vodou (ja som to zaliala 4 a 1/2 plechovkami vody - použila som plechovku z paradajok), teda cca 2 litre. Pridáme sušený koriander (čerstvý ešte nie) cca 1/2 ČL, prikryjeme a privedieme k varu. Osolíme.
Keď je zelenina mäkká, odstavíme z ohňa (ak máte čerstvý koriander pridajte o) a polievku rozmixujeme ponorným mixérom do hladka. Vrátime na oheň, prilejeme kosové mlieko. Keď polievka začne vrieť, dosolíme ak je to potrebné a pridáme mleté čierne korenie. Odstavíme

Podávame posypané jarnou cibuľkou (zelená časť), na sucho opraženými kešu orieškami a čili vločkami a pokvapkané olivovým olejom.


Menovky: , , , , ,

35 36 37 38