01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Cestoviny s kelom, ančovičkami a chrumkavou posýpkou 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Cestoviny s kelom, ančovičkami a chrumkavou posýpkou

34
V chladničke mám kel dvakrát väčší ako moja hlava. Časť z neho je už v polievke a stále z neho neubúda. A tak som pátrala v starých časopisoch a natrafila som na tento, na prvý pohľad zvláštny recept. Ale darmo, jednoduché veci sú najlepšie.


Uvedené množstvo stačí tak pre dve osoby alebo jedného veľkého hladoša. Kľudne suroviny môžete aj zdvojnásobiť, ale odporúčam vám urobiť si jednu porciu a na ďalší deň znova uvariť túto dobrotu, lebo je to fakt rýchle na prípravu a oplatí sa to papať čerstvé.

Potrebujeme :

dlhé široké rezance (tak pre dve osoby)
3 veľké listy kelu
2 veľké strúčiky cesnaku
5 ančovičiek naložených v oleji
mleté čierne korenie
soľ
olivový olej
2 PL strúhanky
1 PL čerstvej petržlenovej vňate
1/2 PL strúhaného syra grana padano

Postup:

Vodu na cestoviny privedieme k varu, osolíme a vhodíme cestoviny. Približne po 4 minútach varenia pridáme na pásiky nakrájaný kel (tvrdú strednú časť odstránime)  a varíme kým cestoviny nie sú al dente.
Na panvicu nalejeme asi 1 PL olivového oleja a na miernom plameni ho zahrejeme. Pridáme na plátky nakrájaný cesnak a opekáme do zlatista (pozor aby vám nezhorel). Cesnak vyberieme a do panvice pridáme ančovičky. Ančovičky opekáme ccca 2 minúty a medzitým ich vareškou rozmačkáme. Následne pridáme 1 naberačku vody z variacich sa cestovín. Necháme variť na miernom ohni kým sa nám polovica tekutiny nevyparí.
Uvarené cestoviny s kelom scedíme (neoplachujeme!) a vhodíme ku ančovičkám. Ostavíme. Pridáme opečený cesnak, dobre okoreníme a premiešame.
Na druhú panvicu si nalejeme asi 2 PL olivového oleja a zahrejeme. Pridáme strúhanku a vňať a opekáme do chrumkava. Odstavíme a pridáme nastrúhaný syr. Premiešame.
Cestoviny podávame posypané s opečenou strúhankou.

Menovky: , ,

35 36 37 38