01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Zemiakovo-karfiolová kaša s hlivou na červenom víne 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Zemiakovo-karfiolová kaša s hlivou na červenom víne

34
Na trhu sme kúpili zemiaky, hlivu, karfiol a iné plody leta-jesene. Nakoniec som z týchto troch spomenutých vyšpekulovala chutné jedlo. Normálne som sama seba prekvapila ako dobre to chutilo :).
Ináč je to aj zdravé (relatívne) lebo v kaši nie je smotana a hliva sama o sebe je zdraviu prospešná. Obsahuje množstvo vitamínov ako B, D, C, K, stopové prvky chrómu, medi, železa či jódu. Navyše obsahuje hubovú vlákninu, ktorá pomáha uvoľňovať usadené škodliviny v našom tele.


Potrebujeme:

na kašu:
5 zemiakov
1 menší karfiol
soľ
mleté čierne korenie
štipka mletého muškátového orieška
hrsť strúhaného syra grana padano
kúsok masla

na hlivu:
2 väčšie trsy hlivy (neviem presnú váhu, asi pol kila?)
1 cibuľa
2 strúčiky cesnaku
1 ČL sušeného tymiánu
1/2 ČL mletej papriky
olivový olej
1 l zeleninového vývaru
1 pohár červeného vína
1 PL hladkej múky
soľ
mleté čierne korenie

zelená časť jarnej cibuľky a grana padano na ozdobu

Postup:

Očistené a nakrájané zemiaky dáme variť spolu s karfiolom rozobratým na ružičky. Varíme v osolenej vode pokiaľ zelenina nie je mäkká. Napokon scedíme, pridáme maslo, nastrúhaný syr, muškátový oriešok, čierne korenie a rozmačkáme (ja osobne nemám to šťuchadlo na zemiaky, ale ide to pekne aj vidličkou). Ak je to potrebné ešte dosolíme.

Cibuľu si nakrájame na drobno a dáme na rozpálený olivový olej (použite väčšiu panvicu alebo nižší a širší hrniec). Necháme ju zosklovatieť. Následne pridáme na plátky nakrájaný cesnak a sušený tymián. Hneď ako nám cesnak začne rozvoniavať pridáme hlivu nakrájanú na pásiky.
Hlivu restujeme a keď zmenší svoj objem, pridáme korenie a papriku, zvýšime plameň a prilejeme pohár červeného vína. Víno necháme úplne zredukovať (vypariť, vyvariť). Poprášime múkou, dobre rozmiešame a prilejeme vývar (nie všetok naraz, ale asi tak štvrť litra) a necháme dusiť (bez pokrievky). Akonáhle je evidentné, že nám ubudla tekutina a hustne nám to opäť prilejeme vývar (vývar udržiavajte teplý). Takto to opakujeme až kým nespotrebujeme všetok vývar.
Omáčku nechajte zhustnúť. Dosoľte podľa chuti.

Podávajte ozdobené nadrobno pokrájanou jarnou cibuľkou a strúhaným syrom.


Menovky: , , ,

35 36 37 38