01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Bagels 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Bagels

34
Bagel alebo beigel je prstencovo vytvarované pečivo. Tento tvar nevznikol náhodou, ale slúži na dokonalé prepečenie cesta a takisto cez dierku mohla byť pri preprave prevlečané šnúrka. Takto na šnúrke boli bagels vystavené aj v pekárňach.
Hoci panuje názor, že bagels sú americkým vynálezom nie je tomu tak. Prvý bagel bol upečený v Krakowe v 17. storočí.


Pečeniu bagels som sa dlhšiu dobu vyhýbala, pretože príprava mi pripadala zdĺhava a časovo náročná. Ale napokon som sa k tomu odhodlala a bola som prekvapená, že to vôbec netrvá dlho a ich príprava zaberie toľko času ako pečenie akéhokoľvek iného pečiva. Tak ak sa vám zbiehajú slinky poďme na to!

Potrebujeme:

270 g špaldovej hladkej múky
230 g špaldovej celozrnnej múky hladkej
2 ČL soli
4 ČL cukru
25 g zmäknutého masla
1 ČL sušeného droždia
250 ml teplej vody
1 vajce

soľ
1 vajce na potretie
mak a sezam na posypanie

Postup:

Zmiešame si obe múky so soľou, cukrom a prstami zapracujeme maslo nakrájané na kocky.
V druhej (väčšej) miske si zmiešame vodu, droždie a vajce.
Suchú zmes pridáme k tekutej a vypracujeme hladké cesto. Prikryjeme a necháme 10 minút odpočívať. Následne rýchlo premiesime a opäť necháme 10 minút odpočívať. Takto to zopakujeme ešte dvakrát a pri poslednom raze prikryjeme a necháme 1 a pol hodiny kysnúť.
Vykysnuté cesto vyklopíme na pomúčenú dosku a rozdelíme na 9 rovnakým častí. Z každej vytvarujeme guľku a v strede prstom urobíme dieru. Takto vytvarované bagels dáme na papierom vyložený plech na pečenie, prikryjeme a necháme 10 minút odpočívať.
Medzitým si privedieme vodu (použite nižší a širší hrniec) k varu a osolíme ju (asi 1 ČL). Bagels vhodíme do vriacej vody a hneď ako vyplávajú na povrch tak ich otočíme a varíme ďalšie 4 minúty (odokryté).
Bagels vyberieme na plech a necháme trochu vychladnúť.
V miske si vyšľaháme vajce so štipkou soli. Bagels namočíme (vrchnú stranu) do vajíčka a následne obalíme v maku či sezame.
Pečieme pri 200 °C cca 30 minút alebo kým nezhnednú a po poklopaní na ne nepočujete dutý zvuk.

Menovky: ,

35 36 37 38