01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Polievka z pečenej zeleniny s tofu haluškami 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Polievka z pečenej zeleniny s tofu haluškami

34
U nás je polievka neodmysliteľnou súčasťou obeda. Človek by si už aj myslel, že sa nová polievka ani nedá vymyslieť, ale potom zistí, že pri príprave polievky máme stále neobmedzené množstvo možností. Skúste túto polievku z pečenej zeleniny a tofu haluškami, ktoré môžete pridať do akejkoľvek inej polievky.
Vďaka pečenej kapii mi táto polievka chuťou pripomína gulášovu polievku.


Potrebujeme:

2 veľké mrkvy
2 veľké kapie
1 petržlen
1 cibuľa
4 strúčiky cesnaku
2 veľké zemiaky
soľ
mleté čierne korenie
gomasio s riasou Nori (nemusí byť)
2 l vody alebo zeleninového vývaru
olivový olej

na halušky
1/2 údeného tofu (cca 90 g)
6-8 lyžíc krupice
1 vajce
1 PL olivového oleja
štipka soli
1 PL vody
1/4 ČL mletého zázvoru

Postup:

Zeleninu si očistíme a nakrájame (mrkvu a petržlen pozdĺžne a každú časť na štyri časti, kapiu na 6 častí, cibuľu na osminky). Cesnak necháme v šupke. Nakrájanú zeleninu a cesnak (zemiaky nie) dáme na plech vyložený papierom na pečenie, pokvapkáme olivovým olej, osolíme, okoreníme a posypeme gomasiom. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C cca 15 - 20  minút kým zelenina nezačne na niektorých miestach hnednúť (ak sa trošku pripáli nevadí). 
Upečenú zeleninu a ošúpaný cesnak nasypeme do hrnca, pridáme zemiaky, zalejeme 2 litrami vriacej vody alebo vývaru (ja som použila BIO zeleninový bujón, lebo momentálne nemám v mrazničke vývar lebo chcem odmrazovať). Privedieme k varu a osolíme. Varíme až do zmäknutia zemiakov. Následne polievku rozmixujeme.
Na halušky si zmiešame všetky suroviny (tofu najemno nastrúhame), okrem krupice, ktorú pridávame postupne až kým nám nevznikne tuhé cesto, z ktorého sa dajú tvarovať halušky. Halušky hádžeme do vriacej polievky a varíme cca 5-8 minút.
Napokon ochutnáme a ak je potrebné osolíme či dokoreníme.

Menovky: , , , ,

35 36 37 38