01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Polievka s pastou miso a pohánkovými rezancami 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Polievka s pastou miso a pohánkovými rezancami

34
Pasta miso je vyrobená z fermentovaných sójových bôbov. Je nesmierne zdravá, pretože obsahuje esenciálne aminokyseliny, vitamíny, minerály. Pravidelnou konzumáciu prispieva ku znižovaniu cholesterolu, robí krv zásaditou, je skvelým protirakovinovým pomocníkom, dokáže na seba viazať ťažké kovy a odstraňuje ich z tela, pomáha pri kožných ochoreniach, vyrovnáva nízky tlak či pomáha pri správnom trávení.
Miso pasta je obľúbenou prísadou najmä v japonskej kuchyni, no vďaka jej liečivým účinkom sa dostala aj k nám. Je bežne dostupná v obchodoch so zdravou výživou.
Túto polievku som zámerne nazvala Polievka s pastou miso a nie Miso polievka, pretože to nie je klasická miso polievka, ale miso polievka podľa mňa :).
Dôležité je, že miso pridávame až na záver do taniera, pretože miso nesmie prejsť varom!


Potrebujeme:

na rezance
150 g špaldovej hladkej múky
150 g pohánkovej múky
3 vajcia od sliepočiek z voľného výbehu
trocha vody

na polievku
3 l vody
6 veľkých krémových šampiňónov
3 mrkvy
1/3 póru (najlepšie stredná časť)
1 balenie bieleho tofu
soľ
sójová omáčka (najlepšie Kikkoman)
1 ČL gomasia s riasou nori
miso pasta (použite takú, ktorá je vyrobená z bio sóje, teda bez GMO)

Postup:

Na rezance si zmiešame múky s vajciami, ak je cesto príliš sypké pridáme trocha vody. Cesto dáme na dobre pomúčenú dosku a vyvaľkáme (ak cez cesto vidieť vašu ruku je vyvaľkané správne). Necháme ho trochu obschnúť (asi 10 minút). Rozdelíme ho na tri rovnaké časti, ktoré položíme na seba a krájame rezance s hrúbkou asi 0,5 cm. Uvaríme ich v dobre osolenej vode.
V hrnci si privedieme k varu vodu. Keď začne vrieť vhodíme na plátky (nie príliš hrubé ani tenké) nakrájané šampiňóny. Keď sú huby uvarené pridáme na tenké pásiky nakrájanú mrkvu. Keď je mrkva uvarená al dente (na skus) pridáme na kocky nakrájané tofu. Vodu osolíme (asi 2 väčšie štipky, lebo miso je slané samo o sebe), pár kvapiek sójovej omáčky a gomasio. Nakoniec pridáme na tenké pásiky nakrájaný pór. Necháme prejsť varom a odstavíme.
Do misky či taniera dáme asi 1/2 ČL miso pasty (môžete aj viac, teda podľa chuti, ja som to robila prvýkrát takže som si dala menej, lebo som sa bála presolenia), prilejeme trochu polievky a dobre rozmiešame. Pridáme rezance, polievku a pochutnávame si.

Menovky: , , , , , , , ,

35 36 37 38