01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Ryžový šalát so šošovicou beluga 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Ryžový šalát so šošovicou beluga

34
Milujem varenie, milujem keď môžem celý deň tráviť v kuchyni. No v poslednej dobe. odkedy som v plnom pracovnom nasadení, nemám na varenie toľko času a snažím sa hľadať a vymýšľať rýchle, dostupné recepty, ktoré sú chutné, výživné, ale hlavne uvarené raz-dva.
Opäť sa mi zrodil v hlave nápad na šalát, tentokrát ryžový s mojím novým objavom - čiernou šošovicou beluga. Vždy ak ma kopne múza, hodím svoju myšlienku do googlu a hľadám či už niečo podobné existuje. Ako obvykle, aj tentokrát, môj nápad už dávno existoval na niekoľkých zahraničných blogoch. A tak som sa nimi trocha inšpirovala a prinášam vám recept na zdravý, (nielen) letný šalát :).


Potrebujeme:

1/2 hrnčeka jasmínovej ryže
1/2 hrnčeka šošovice beluga
1/2 neúdeného tofu
3 paradajky
cca 3 cm kúsok póru (zelená časť) - nemusí byť
1/2 ČL mletej papriky
štipku mletej rímskej rasce
1/3 ČL sušenej majoránky
1/4 ČL mletého koriandru
3 PL olivového oleja
1 PL citrónovej šťavy
čili vločky
soľ
mleté čierne korenie
olivový olej

Postup:

Ryžu prepláchneme a uvaríme podľa návodu. Šošovicu taktiež prepláchneme a uvaríme podľa návodu.
Tofu nakrájame na malé kocky a na 2 PL olivového ho opečieme dozlatista, osolíme, okoreníme.
Scedenú ryžu zmiešame so scedenou šošovicou, tofu, paradajkami nakrájanými na kocky, pórom (ak nechceme nemusíme ho použiť) a zálievkou, ktorú si pripravíme zmiešaním korenín s 3 PL olivového oleja a citrónovej šťavy. Ak je potrebné dochutíme soľou, čiernym korením a čili vločkami.
Šalát podávavame vychladený.

Menovky: , , , , , , , ,

35 36 37 38