01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Zemiakový šalát s grilovaným syrom halloumi 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Zemiakový šalát s grilovaným syrom halloumi

34
Letné šaláty nemusia byť iba z čerstvej zeleniny. Milujem šaláty, či už tie teplé alebo tie, ktoré vás príjemne schladia. Tentokrát som si vymyslela zemiakový šalát. Nie, nie je to ten klasický s majonézou, mrkvou a hráškom, ale je to zemiakový šalát s olivami kalamata, cherry paradajkami, grilovaným syrom halloumi a baklažánom. No čo vám poviem - lahoda! :)


Tak ako to zvyknem písať aj pri iných receptoch na šaláty, množstvo potrebných surovín neuvádzam, lebo je na každom z vás koľko si ho narobíte a v akom pomere. Chuť bude vždy ohromná.

Potrebné suroviny:

nové zemiaky
baklažán
cherry paradajky
olivy kalamata
syr halloumi
soľ
čierne korenie
olivový olej
cesnak (1 strúčik stačí na 7-8 zemiakov)
zelerová alebo petržlenová vňať (ak použijete zelerovú dajte jej menej, lebo je výraznejšia)

Postup:

Zemiaky nešúpeme, iba dobre umyjeme. Ak sú väčšie nakrájame ich na polky príp.štvrťky, ak sú menšie uvaríme ich v celku. Zemiaky dáme do studenej vody, privedieme k varu, osolíme a varíme do mäkka (pozor aby sa nám nerozvarili, nové zemiaky sú totiž uvarené raz-dva).
Uvarené zemiaky scedíme. V miske si zmiešame olivový olej, štipku soli, čierne korenie, pretlačený cesnak a nakrájanú vňať. Horúce zemiaky vložíme do misky s olejom a dobre ich premiešame - takto dobre nasiaknu všetky chute. Prikryjeme.
Baklažán nakrájame pozdĺžne na plátky a na väčšom množstve oleja ho opečieme z oboch strán. Nakoniec na panvici s kvapkou oleja ogrilujeme syr halloumi (nesolíme, lebo je prirodzene slaný).
Zemiaky zmiešame s baklažánom, čerstvými cherry paradajkami, natrhanými olivami kalamata a podávame s grilovaným syrom.


Menovky: , , , , ,

35 36 37 38