01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Pečená cvikla a sladké zemiaky s ryžou natural a strateným vajíčkom 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Pečená cvikla a sladké zemiaky s ryžou natural a strateným vajíčkom

34
Úplne jednoduchý recept, pri príprave ktorého nemusíte tráviť veľa času. Cviklu a zemiaky očistite, ochutíte, dáte do rúry a medzitým sa vám uvarí ryža. Jediným problémom môže byť stratené vajce, ktoré sa mi tiež nie vždy podarí, ale ako sa vraví "prax robí majstra" takže treba len skúšať (tip ako na stratené vajce nájdete tu).Potrebné suroviny:

3 sladké zemiaky
3 cvikly (červená repa)
1 hrnček ryže natural
korenie podľa chuti (použila som Farmárske korenie od Sonnentoru, kt. obsahuje oregano, betrám, horčicu a rozmarín, ale môžete použiť iba rozmarín alebo tymián, ktorý sa ku červenej repe skvelo hodí)
soľ
mleté čierne korenie
olivový olej
čili paprička podľa chuti (nemusí byť)

stratené vajíčko (prípravu nájdete tu)

Postup:

Cviklu ošúpeme a nakrájame na 8 mesiačikov. Sladké zemiaky vyšúchame kefkou na zeleninu (nešúpeme), taktiež pokrájame na mesiačiky. Dáme na plech vyložený papierom na pečenie, dobre osolíme, okoreníme, pridáme obľúbené korenie a pečieme pri 180 stupňoch cca 1 hodinu na strednej mriežke, potom ešte na 15 - 20 minút dáme na najvyššiu priečku aby sa nám zelenina dobre zapiekla.
Ryžu prepláchneme a uvaríme v osolenej vode podľa návodu na obale.
Na tanier dáme kúsok ryže, na ňu položíme upečenú zeleninu a pridáme stratené vajce. Môžeme posypať čerstvými bylinkami (oreganom, rozmarínom alebo tymiánom, podľa toho, čo sme použili pri pečení) prípadne čili.Menovky: , , , , , , ,

35 36 37 38