01 02 03 Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa: Polievka z čiernej fazule s pastou miso 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Polievka z čiernej fazule s pastou miso

34
V tomto zimnom období nás polievky nielen dobre zahrejú, ale sú aj skvelým zdrojom vitamínov a minerálov. Táto je nimi priam nabitá. Jej základnou zložkou je čierna fazuľa, ktorá má vysoký obsah železa, fosforu, vápnik, mangánu, medi či zinku. Čierna fazuľa prospieva našim kostiam, tráveniu, krvnému tlaku a dokonca má protirakovinové účinky. Ďalšou zložkou je pasta miso, ktorá polievka dodáva chuť a zároveň obsahuje alkaloid, ktorý na seba viaže ťažké kovy a odvádza ich z organizmu. Dôležité je, že miso pasta sa nikdy nevarí, ale pridáva sa až do hotéveho pokrmu.


Potrebujeme:

1 cibuľa
1 strúčik cesnaku
1 cm kúsok zázvoru
1 veľká mrkva
1/2 poŕu
1/2 hrnčeka čiernej fazule
2 l vody
soľ
čerstvý koriander
čili paprička 
olivový olej
pasta miso

Postup: 

Fazuľu vopred namočíme (najlepšie cez noc). Vodu následne zlejeme, zalejeme 2 l vody a varíme až do zmäknutia (nesolíme, až tesne pred dovarením). 
Do hrnca nalejeme olivový olej (cca 1 PL) , zohrejeme, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a chvíľu restujeme. Následne pridáme na pásiky nakrájanú mrkvu a restujeme asi 1 minútu. Potom pridáme očistený, nastruhaný zázvor a pretlačený cesnak. Pridáme uvarenú fazuľu (aj s vodou, v ktorej sa varila), nakrájaný pór a necháme povariť cca 3 - 5 minút (aby zelenina bola uvarená na skus).
Polievku odstavíme, pridáme nasekaný koriander.
Do taniera dáme 1 ČL miso pasty, prilejeme polievku a rozmiešame.
Podávame ozdobené čerstvým koriandrom a čili papričkou.

Menovky: , , , , ,

35 36 37 38